Реалізація системи гарантованого живлення будинку на основі інверторно-зарядного пристрою Quattro виробництва Victron Energy

Загальний опис системи

Забезпечення будинку електроенергією до встановлення системи гарантованого електропостачання відбувалось від трьохфазного вводу загальної мережі. За відсутності живлення від мережі — від трьохфазного дизель-генератора за допомогою системи АВР.

В результаті модернізації було встановлено шафу гарантованого електропостачання та оновлено існуючу.

Всі навантаження будинку включно з освітленням, відеоспостереженням, охоронною сигналізацією, газовим та електричним котельним та насосним обладнанням, а також кондиціонерами та  всіма розетковими групами будинку було переведено  на гарантоване електропостачання.

Перемикання навантажень на роботу від загальноміської мережі, дизель-генератора або встановлених АКБ відбувається повністю в автоматичному режимі.  Запуск дизель-генератора відбувається також автоматично. Таким чином мешканці будинку не відчувають жодного дискомфорту при відключенні електроенергії у нічний час завдяки розумній автоматиці керування запуском генератора залежно від подій прогнозованого розряджання АКБ.

До існуючої модернізованої шафи ГРЩ підключено ввідні кабелі від мережі, дизель-генератора, а також кабелі живлення 230 В від гібридних інверторів. Система АВР втратила свою актуальність та була  замінена на  перемикачі навантаження для перемикання живлення споживачів безпосередньо від мережі, від генератора (сервісний режим) та від гібридних інверторів (нормальний режим).

Проєктом передбачена можливість розширення системи альтернативними джерелами здобутку енергії, а саме сонячними панелями для отримання більшої енергонезалежності та економії витрат.

Шафа гарантованого електропостачання

В корпусі шафи розміщено:

— три інверторно-зарядних пристрої (3-х фазна система) серії Quattro (Victron Energy)

контролер системи безперебійного живлення будинку Cerbo GX (Victron Energy)

— 7-дюймовий дисплей GX Touch 70 (Victron Energy) для відображення стану системи та можливості налаштувань

— три акумуляторних модуля Dyness A48100 48В 100А*г, 4.8 кВт*г LiFePo4

— запобіжники для захисту кожного з інверторів та АКБ система мікроклімату шафи

—  система керування гарантованим електропостачанням будинку інтегрована в існуючу систему охорони AJAX з можливістю автоматичного розвантаження будинку у періоди постановки під охорону у час відсутності постійного живлення від мережі. Також за допомогою охоронної системи реалізована можливість дистанційного керування окремими споживачами, та реалізована функція миттєвих оперативних сповіщень стану роботи схеми енергозабезпечення будинку.

 

Основою технічного рішення із безперебійного гарантованого електропостачання будинку є використання системи, побудованої на гібридних інверторах типу Quattro 48/10000/140-100/100 виробництва Victron Energy. Три гібридних інвертора об’єднані в загальну трьохфазну систему, отримують пофазне живлення від мережі та від дизель-генератора, заряджають акумуляторні модулі, та живлять всі навантаження будинку. У разі збою електроживлення або коли генераторну установку вимкнено, Quattro перейде на роботу з інвертором. Перемикання відбувається миттєво та не порушує роботу комп’ютерів та інших електронних пристроїв (функціонує джерело безперебійного живлення або ДБЖ).

 

Першою стадією проєкту передбачено  встановлення акумуляторних модулів типу Dyness A48100 48В 100А*г на основі LiFePO4 в загальній кількості 3 шт.

Кожний акумуляторний модуль Dyness A48100 має велику ємність 4,8 кВт*г. Таким чином забезпечується загальна накопичувальна ємність  акумуляторів 14,4 кВт*г, що може бути використана для живлення будь-яких навантажень у будинку в разі відсутності живлення від мережі досить тривалий час без застосування дизельного джерела живлення.

Для захисту ліній 48 В постійного струму від кожного акумуляторного модуля та від інверторів передбачені запобіжники. Це класична та надійна система захисту саме таких вузлів.

Другою стадією проєкту передбачено збільшення загальної ємності АКБ вдвічі. Також проєкт передбачає дахове поле з сонячних панелей («string») у кількості 2 комплектів, очікуваної генерації 6 кВт з можливістю подальшого накопичення та експорту залишків електроенергії до електромережі.

Загалом, Dyness A48100 48V 100Ah акумуляторний модуль на основі LiFePO4 є надійним та високоефективним рішенням для систем швидкого накопичення, зберігання та високострумової віддачі  енергії. Він може забезпечити надійне живлення для вашої системи електропостачання впродовж тривалого терміну експлуатації.

 

Переваги інверторних зарядних пристроїв серії Quattro виробництва Victron Energy та акумуляторних модулів Dyness A48100 виробництва Dyness

 

Інверторно-зарядні пристрої серій Quattro та Multiplus ІІ виробництва Victron Energy:

 

— забезпечують інтегровану екосистему, яка дозволяє здійснювати повний і зручний контроль над системою електроживлення незалежно від місця розташування;

— портал VRM (Victron Remote Management) — це веб-портал, який надає користувачам можливість віддалено моніторити та керувати своєю системою, включаючи MultiPlus-II та інші пристрої Victron Energy. Портал дозволяє відстежувати статус вашої системи, перевіряти дані зарядки та розрядки акумуляторів, а також налаштовувати різні параметри роботи;

— сумісність з iOS і Android. Додатки VictronConnect доступні як для платформи iOS, так і для Android. Вони дозволяють з легкістю керувати і моніторити систему з мобільного пристрою;

— сенсорний дисплей. За допомогою сенсорного дисплею забезпечується оперативний моніторинг системи з можливістю налаштовувати робочі параметри і здійснювати інші операції безпосередньо на пристрої.

 

Доступ до системи управління батарейним управлінням (Battery Management System — BMS)  — це надійний та ефективний контроль за зовнішніми акумуляторами та максимальне використання їх потенціалу.

Акумуляторні модулі Dyness A48100 на основі LiFePO4 (літій-залізо-фосфатні)

— LiFePO4 акумулятори відзначаються значною тривалістю служби, здатністю до великого числа циклів зарядки та розрядки (більше 6000), що робить їх вартими інвестиції.
— Dyness A48100 має високу ефективність, що дозволяє зберігати та використовувати енергію максимально продуктивно.
— Акумулятори LiFePO4 працюють ефективно в широкому температурному діапазоні, що робить їх придатними для використання в різних кліматичних умовах.
— LiFePO4 акумулятори можуть бути заряджені швидше порівняно з класичними електрохімічними елементами, що в часи blackout надає їх володарю суттєвих переваг у часі на повний 100% заряд.
— Акумуляторний модуль Dyness A48100 має велику ємність 4,8 кВт*г (кіловат-годин), що робить його ідеальним вибором по співвідношенню розмір/вага/ємність.
— Безпека і балансування. Модуль Dyness A48100 обладнаний вбудованою системою моніторингу та платою міжелементних балансирів, що дозволяє забезпечити максимально ефективну роботу та попереджати можливі несправності чи нерівномірний знос складових елементів.

Акумуляторний модуль на основі LiFePO4 Dyness A48100 48В 100 А*г — це надійне та високоефективне рішення для систем швидкого накопичення, зберігання та високострумової віддачі  енергії. Він може забезпечити надійне електроживлення для вашої системи електропостачання впродовж тривалого терміну експлуатації.

Замовити консультацію прямо зараз
Залиште свої контактні дані і ми зателефонуємо Вам протягом декількох хвилин.
Заповніть форму